Idą święta o prezentach każdy pamięta

PrezentJak co roku przed świętami wyruszamy po prezenty i jak co roku jest to wyzwanie. O ile, o prezenty dla dzieci można podpytać wspólnie pisząc list do św. Mikołaja to prezenty dla dziadków czy rodziców są problematyczne. Nie raz, więc trafiacie do apteki bezradnie szukając pomocy – „szukam czegoś dla babci, dziadka”. Jakie preparaty apteczne nadają się na prezent i co warto wiedzieć przed ich wręczeniem o osobie obdarowanej?

Dermokosmetyki

W aptekach przed świętami pojawiają się zestawy promocyjne. Idealnie nadają się na prezent – ładnie zapakowane, zawierają 2 – 3 produkty z serii tworząc całość kuracji np. krem na dzień, na noc i pod oczy. Zanim jednak zdecydujecie się wydać majątek na drogie kremy zastanówcie się czy jesteście gotowi podjąć decyzję o tak indywidualnej sprawie jak dermokosmetyk. Czy wiecie jaki typ skóry ma osoba której chcecie wręczyć prezent – naczynkowa, sucha, tłusta czy mieszana? Czy jest na coś uczulona? Czy nie obrazi się za krem przeciwzmarszczkowy? W aptece coraz częściej dobrą radą poza farmaceutką służy dermokonsultantka może dzięki jej pomocy wybór będzie łatwiejszy. Choć kosmetyki z apteki nie są najtańsze warte są uwagi ze względu na bezpieczeństwo, jakość i pewność odpowiedniego przechowywania.

Zestaw witamin

Prezent, który jednocześnie wyraża naszą troskę o najbliższych to zestaw dobrych witamin. W tym przypadku również niezbędna jest wiedza o osobie obdarowywanej. Wiele witaminowych preparatów zawiera w swym składzie żeń-szeń, który w krajach dalekiego wschodu uznawany jest za panaceum. Niestety żeń – szeń może podnosić ciśnienie tętnicze krwi przez co jest przeciwwskazany u osób z nadciśnieniem. Ponadto wchodzi w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi i cukrzycowymi. O żeń – szeniu wspominałam już w artykule. Dla osób z chorobami układu krążenia stworzono preparaty do picia, które zawierają witaminy z grupy B, żelazo i wyciąg z głogu. Różnią się jednak między sobą niby szczegółami, ale dość istotnymi.

  • Biovital – zawiera fruktozę – nie zalecany jest cukrzykom.
  • Zdrovital – nie zawiera cukru, można stosować u cukrzyków zawiera jednak żeń – szeń.
  • Doppelherz Vital Tonik – szeroki skład, w składzie nie zawiera cukru i żeń-szenia.

Z preparatów, że tak powiem pitnych pozostaje jeszcze Magnefar B6 i Vita Buerlecithin.

  • Magnefar B6 Tonik czyli magnez, witamina C, wyciągi z bzu czarnego, owoców dzikiej róży i głogu. Słodzony jest sorbitolem, a zatem nadaje się dla cukrzyków.
  • Vita Buerlecithin – preparat z lecytyną i witaminami z grupy B, wspomaga pamięć i koncentrację. Zawiera w swym składzie sacharozę – uważać powinni cukrzycy oraz etanol 16,4% – ważne w przypadku osób prowadzących pojazdy i przyjmujących inne preparaty wchodzące w interakcję z alkoholem.

Dla młodych osób u których ryzyko interakcji lekowych jest niewielkie mamy szeroki wybór preparatów. Osobiście bardzo lubię Bodymax Plus uważam, że posiada konkretny skład w dobrych dawkach.

Czy Wy macie jakieś inne pomysły na prezent z apteki może aparat do mierzenia ciśnienia?

Leave a Reply